برترین ها:این رومه نوشت:

بدون استفاده از یک تربیت جنسی کارآمد و متناسب با شرع و عرف، زمان و مکان و ضرورت‌ها، به حقیقت نخواهیم رسید.

تربیت جنسی، شامل عادات و روش‌هایی است که منجر به حفظ حیا، وفاداری وخویشتن‌داری در فرد می‌شود. هدف از آن در اسلام، شرح اعمال جنسی نیست بلکه هدف، آگاهی بخشیدن در جهت برخورد مناسب با آن است که در آینده موجب محبت و انس به همسر شده و فرد ضمن حفظ عفت و کرامت انسانی خود، از لذات معنوی و اخروی نیز بهره‌مند می‌شود.

مقالات بیشتر:سالن عقد شیک

به عبارتی دیگر مقصود از تربیت جنسی، از دیدگاه اسلامی این است که فرد را به گونه‌ای تربیت کنیم که وقتی به سن بلوغ رسید، حلال و حرام را در مسائل جنسی تشخیص دهد؛ به وظایف شویی و همسری آگاه باشد؛ از بی‌بندوباری بپرهیزد و راه و رسم عفت اسلامی، خلق و خوی او باشد.

اما در پدیده‌هایی همچون ازدواج سفید و هم‌خانگی، اصلی‌ترین عامل پیدایش، عدم تربیت جنسی شخص می‌باشد و دیگر عوامل، به نحوی در طول این عامل قرار دارند نه در عرض آن. طبق نظر آن دسته از کارشناسان که قائل ‌اند مشکلات اقتصادی که مانع از نکاح جوانان شده یکی از عوامل پیدایش ازدواج سفید می‌باشد و این فقر و فحشا است که هم‌خانگی را به وجود آورده است، نباید در افرادی که از نظر مالی دچار مشکل نیستند و جزء قشر مرفه و سرمایه‌دار می‌باشند پدیده ازدواج سفید رخ دهد، در حالی که این چنین نیست و بسیار مشهود است که در برخی از افراد که از موقعیت مالی خوبی برخوردار هستند، رفتارهای ناهنجار جنسی و روابط نامشروع از قبیل ازدواج سفید و هم‌خانگی سر می‌زند.

ازدواج‌ سفید یک پدیده فرهنگی و اجتماعی است که جایگزینی است برای خانواده، در تمدنی که خانواده در آن مرده است. ازدواج‌ سفید یک‌ شکل و یک صورت از رابطه شویی است بی آنکه رسمیتی داشته باشد. در این حالت دو طرف نمی‌خواهند صرفا دوست باشند اما حاضر به پذیرفتن تعهدات مربوط به ازدواج‌ رسمی هم نیستند. این پدیده تالی فاسد خانواده‌هایی است که سبک زندگی غربی سرانجام آنان را یا به طلاق و یا به خیانت کشانده است.

در این حالت که افراد مشکلات و زخم‌های روحی و روانی ناشی از معضلات خانوادگی را گریپذیر می‌بینند، به خانواده‌ای رو می‌آورند که سکه بدل خانواده واقعی است و تعهدی در میان اعضای آن نیست. این در حالی است که مهم‌ترین ارمغان نهاد خانواده از قضا همین تعهد و قید و بند است و همین قیود است که باعث نظم اجتماعی می‌شود.

ازدواج سفید در غرب اکنون مدل رایج خانواده‌ها است. در این نوع ازدواج تنها به گناه رسمیت داده می‌شود. در همیشه تاریخ فرزندی که از رابطه نامشروع زاییده شده باشد، حرامزاده نام داشته است. در ازدواج سفید اما می‌توانی فرزندت را حلال‌زاده بخوانی در حالی که نمی‌دانی مادرش تا چند وقت دیگر در این رابطه خواهد ماند. در این رابطه اساسا مفهومی به نام فرزند شکل نمی‌گیرد و تربیت واژه‌ای بی‌محل خواهد بود.

مقالات دیگر:بسته پذیرایی مراسم ختم


daryaa

انتقاد شدید از رواج پدیده ازدواج سفید

۲۰ اسفند ازدواج و طلاق ثبت نمی‌شود

تراکنش کارتخوان ها مبنای محاسبه مالیات است؟

ازدواج ,تربیت ,جنسی ,می‌شود ,پدیده ,رابطه ,است که ,ازدواج سفید ,در این ,است در ,که از

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

محمد نصیری فر فولاد آلیاژی-ورق فولادی - میلگرد فولادی - تسمه فولادی - پروفیل فولادی حجاب بانو اطلاعات رشته های تحصیلی صنایع دستی مس و فیروزه سید ابوعماد حیدری فروشگاه فایل دانش دیجیتال آثار هنری خاص هنرمندان ایرانی و خارجی گیل مارکت گلچینی از مطالب آموزشی